دانلود خلاصه کتاب اخلاق اسلامی مهدی علیزاده

خلاصه کتاب اخلاق اسلامی مهدی علیزاده
اخلاق اسلامی دانشجویان و کاربران گرامی محتوای این محصول بهترین و کاملترین خلاصه کتاب اخلاق اسلامی مبانی و مفاهیم جمعی از نویسندگان زیر نظر مهدی علیزاده می‌باشد که در قالب فایل PDF بصورت زیبا و منظم توسط تیم وب سایت راهنمای دانشجو تهیه و تنظیم شده است. جهت خرید و دانلود فایل از لینک پرداخت آنلاین پایین صفحه اقدام نمایید.

شرح فایل :

کتاب اخلاق اسلامی مهدی علیزاده به عنوان متن درسی و متناسب با سرفصل های مصوب « اخلاق اسلامی ، مبانی و مفاهیم » به قلم جمعی از کارشناسان محترم این حوزه حجج اسلام آقایان مهدی علیزاده ، محمد عالم زاده نوری ، محمد رضا مظاهری سیف ، مهدی احمد پور ، علی مهدوی فرید و محمد رضا فلاج ، زیر نظر آقای مهدی علیزاده در پانزده فصل سامان یافته است. دانشگاه معارف اسلامی این کتاب را در جهت بروز رسانی مطالب دروس عمومی و نیز متنوع شدن کتاب ها در این زمینه منتشر کرده است.

مقدمه :

دانش اخلاق بحث از زشتی ها و زیبایی روح و منش بشر است و به خواهش ها و اعمال انسان تعمیم می‌یابد. دغدغهد اخلاق رشد و تعالی بشر است اخلاق اسلامی در رویکرد عمومی دین همان شکوفایی فطرت است که بر شناخت خاصی از انسان استوار می‌گردد.

انسان شناسی اخلاقی، انسان شناسی تحولی است بدین معنا که انسان در حال حرکت و در حال شدن را موضوع بررسی خود قرار می‌دهد مهم ترین مبانی اخلاق مبنای انسان شناختی و مبنای غایت شناسی است.

آموزه های اسلام شامل سه بخش است :
۱- عقاید: توصیفی از آفرینش با بیان مهم ترین عناصر آن که به تفسیر آغاز و انجام هستی می پردازد.

۲- اخلاق: نظام ارزشی و هنجاری که انسان باید اعمال خود را برای دستیابی به کمال، براساس دستورها تنظیم کند.

۳- فقه: از نظام باید و نباید های حقوقی بحث می کند که برای تنظیم قانونی روابط اجتماعی شکل گرفته است.

اخلاق در لغت، جمع “خلق” به معنای سجیه یا صفت پایدار در نفس است و در اصطلاح دانشی که به بیان اوصاف ارزشی افعال و صفات اختیاری و راه کسب یا اجتناب از آن ها می پردازد هر گزاره اخلاقی از موضوع و محمولی تشکیل شده است موضوع گزاره اخلاقی امری اختیاری است؛ زیرا ارزش اخلاقی مبتنی براختیار است و بدون فرض اختیار، امکان داور ی اخلاقی وجود ندارد.

هـدیـه راهنمــای دانشجــو :

هدیه در نظر گرفته شده برای خریداران این محصول جدیدترین نمونه سوالات درس اخلاق اسلامی مهدی علیزاده می‌باشد.

 

نکات مهم : پس از پرداخت وجه لینک دانلود به شما نمایش داده می‌شود و برای اطمینان بیشتر یک لینک دانلود دیگر به ایمیل شما ارسال میگردد.