بررسی عوامل مؤثر و تأثیرگذار در اعمال خشونت علیه زنان در خانواده ها

پایان نامه بررسی عوامل مؤثر و تأثیرگذار در اعمال خشونت علیه زنان در خانواده ها
خشونت علیه زنان در خانواده ها دانشجویان و کاربران گرامی محتوای این محصول بـهـتـریــن و کـامـلـتـریــن پایان نامه بررسی عوامل مؤثر و تأثیرگذار در اعمال خشونت علیه زنان در خانواده ها می‌باشد که در قالب فایل WORD (قابــل ویـرایــش) و در 65 صفحه بصورت زیبا و منظم توسط تیم وب سایت راهنمای دانشجو تهیه و تنظیم شده است. جهت خرید و دانلود فایل از لینک پــرداخــت آنــلایــن پایین صفحه اقدام نمایید.

بخشی از متن پایان نامه :

مقدمه

پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) در خصوص خشونت علیه زنان می فرماید :

کاملترین مومنان از حیث ایمان خوش اخلاق ترین آنهاست و شایسته ترین شما آنهایی هستند که با زنهایشان خوش رفتارند(نهج الفصاحه، شماره 1477) خشونت علیه زنان به هیچ وجه خاص جوامع عقب افتاده یا جوامع مسلمان نیست در پیشرفته ترین کشورهای جهان زنان و کودکان از تبعات و عوارض ناشی از خشونت، به خصوص در زندگی خانوادگی رنج می برند و آزارهای جسمی و جنسی و روانی نه تنها تندرستی ، سلامت عقل، تعادل عاطفی و روانی آنها را به خطر می اندازد بلکه جامعه را نیز متنفر می سازد.

بهایی که بابت این صدمات پرداخت می شود دولتها را با مشکلات گوناگون اقتصادی، فرهنگی و خدماتی درگیر می کند و در بسیاری موارد دولتها قادر نیستنداین بهای سنگین را بپردازند در نتیجه دور باطل ادامه می یابد و پدیده خشونت تشدید و تقویت می شود.

خشونت علیه زنان امری جهانی است زیرا :
30 تا 35 درصد زنان آفریقایی مورد آزار جسمی شوهران خود قرار می گیرند.

41 درصد از زنان هند بر اثر آزار جسمی همسران خود دست به خودکشی می زنند.

و…

خشونت علیه زنان در ایران امری پنهانی است زنان تا کارد به استخوانشان نرسد از زندگی خشونت آمیز خود حرفی نمی زنند این پرهیز در هر جامعه دلایل خاص خود را دارد و متناسب است با شرایط زندگی فردی و اجتماعی زنان در هر جامعه.

در ایران زنان در اثر فشارهای هزاران ساله، که دامنه ای وسیع دارد خو گرفته اند که بخش عده ای از وضعیت خشونت بار زندگی خود را از دیگران بپوشانند آنها به خصوص از مراجعه به مراکز قضایی و خدمات رسانی خودداری می کنند و هنگامی لب به شکایت می گشایند و کمک می طلبند که تمام امیدهای خود را از دست داده باشند. این است که مبارزه با خشونت علیه زنان در ایران نیز مانند سایر کشورها آسان نیست زنان ایرانی در فضای زندگی پدری زیر سلطه پدر، برادر، شوهر خواهر و … به سرمی برند در فضای زندگی زناشویی زیر سلطه شوهر و اقوام او هستند و در فضای زندگی اجتماعی زیر سلطه سنت های زن ستیز احساس ناامنی می کنند و … با این حال چنان در بافت ذهنی و رفتاری خود به خشونت تعلیم شده اند که کمتر واکنش نشان می دهند.

پایان نامه خشونت علیه زنان
فهرست مطالب :

فصل اول :

مقدمه 6

طرح موضوع و تعریف آن 7

ضرورت و اهمیت نظری یا علمی موضوع  10

ضرورت و اهمیت عملی (اجتماعی)موضوع  11

اهداف تحقیق  12

فهرست منابع  14

فصل دوم :

مقدمه  16

پیشینه تحقیق  17

نظریه های مرتبط با موضوع تحقیق  19

نظریه های ساختار اجتماعی(تنش و تضاد)  20

نظریه فرهنگی  21

نظریه فمینیستی  22

روز جهانی خشونت علیه زنان  23

اعلامیه حذف خشونت علیه زنان  26

فصل سوم :

سوالات تحقیق  33

فرضیه های تحقیق  33

تعاریف نظری تغییرها  34

تهدید و ارعاب  35

عوامل اجتماعی  35

عوامل فرهنگی  36

تعریف عملیاتی متغییرها  37

وضعیت اشتغال  38

تکنیک تحقیق  39

فهرست منابع  40

فصل چهارم :

یافته های توصیفی  42

آمار استنباطی  50

فصل پنجم :

خلاصه نتایج  56

محدودیت ها  59

پیشنهادات  60

راهکارهای ذیل با آرزوی محو خشونت علیه زنان پیشنهاد می شود